Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Неділя, 22.12.2024

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 101
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Порадник для учнів

Як знайти справжніх друзів?

Наскільки важливі для тебе друзі?           Не важливі

                                                                    Важливі

                                                                   Дуже важливі

 

Чи легко тобі заводити друзів?            Так

                                                                  Ні

 

Чи є у тебе близький друг?                  Так

                                                                Ні              

Бувають моменти коли нам самотньо. Це нормально, бо кожен з нас, скільки б років нам не було, потребує уваги, спілкування, тепла людської душі. Кожному потрібен той, хто підтримає у скрутну хвилину, кому можна довіритись. Кожному потрібен ДРУГ. “Справжній друг може бути ліпше за брата прив’язаний” /Притчі 18:21, Біблія/. Чи не про такого друга ти мрієш? Справжніх друзів знайти дуже важко. Але якщо ти будеш намагатися подобатися всім, то у тебе можуть залишитись лише погані друзі. Не суди книгу по обкладинці, а за змістом. Інколи варто лише ліпше роздивитись довкола. Виглянь за межі твого звичного кола спілкування. Твоїми друзями можуть бути не лише твої однолітки, а й старші або молодші за тебе.

            Не очікуй, що люди будуть самі тягнутись до тебе. Виявляй ініціативу. Перекинь місточок через прірву, яка відділяє тебе від інших. Потягнись сам. Якщо  не знаєш, що сказати, ти завжди можеш запитати як справи. Якщо це сказано щиро, то може бути закладена основа для подальшого спілкування.

            Що може тобі завадити перекинути місток від себе до інших? Це почуття власної нікчемності, цим часто страждають підлітки. Якщо це про тебе, то подумай і напиши  які у тебе є переваги та таланти. Пам’ятай про них.

            Шукай такого друга, який не буде тобі весь час вказувати на твої помилки, шукай того, з ким можна бути самим собою, хто буде робити тебе кращим, щасливішим. Пам’ятай, один справжній друг ліпше, ніж сто фальшивих.

            Проте, хочеш мати друга – стань другом сам. Не говори лише про себе. Найлкраще,  що ти можеш зробити для свого друга – це вислухати його. Будь уважним до нього, поважай його принципи та погляди.

Та не очікуй дуже багато, всі помиляються. Вчись прощати та берегти стосунки.  Навіть якщо у вас не все добре, ви посварилися твої старання налагоджувати стосунки свідчать про те, що ти становишся дорослою, зрілою людиною.

Подумай:

  1. Найбільша проблема для мене – це…
  2. Щоб перекинути місток через це провалля мені слід…
  3. Запитання, які я хочу задати батькам.

Стережись отруйних друзів. Тих, що роблять тебе слабким, невпевненим у собі, використовують у своїх цілях. Якщо ти маєш таких, то не всі стосунки слід берегти.

Якщо ти ще не знайшов справжнього друга не засмучуйся. Подивись навколо, він може бути тим про кого ти навіть не думаєш. Більше спілкуйся. А якщо вже знайшов, то бережи його.


Як подолати стрес у школі?

Коли ти думаєш про школу, які відчуття виникають? У тебе піднімається настрій, ти у передчутті якихось захоплюючих відкриттів, щось нове і цікаве з тобою станеться, тебе очікує спілкування  з товаришами. А можливо тобі хочеться одночасно і плакати, і кричати, уникнути шкільного дня будь яким способом, опускаються руки. Якщо перший варіант - це ти, то поздоровляю, ти щаслива людина. A якщо для тебе ближчий другий варіант? В такому разі давай подумаємо, що може бути в тебе причиною такого негативного ставлення до школи.

Останнім часом ми дуже часто чуємо таке слово, як "стрес": стрес у школі, стрес на роботі, стрес у малих і у дорослих. Що ж це таке?

Через стрес у нашому організмі запускається дивовижна система захисних реакцій. Вивільняються гормони, внаслідок дії яких прискорюється дихання та серцебиття, а також підвищується кров’яний тиск. Крім того, у систему кровообігу викидається додаткова кількість кров’яних клітин і глюкози. Цей каскад реакцій допомагає нам належно реагувати на стресор — чинник, що викликає стрес. Коли стресор зникає, наш організм повертається до нормального стану. А коли стресор впливає на нас довгий час, тривога чи напруження можуть стати хронічними. Такий стан подібний до тривалої роботи двигуна на великих обертах. Отже, щоб мати добре самопочуття, вам необхідно навчитися долати стрес.

Сам по собі стрес не завжди шкідливий. Фахівці Американської асоціації психологів зазначають: «Дію стресу можна порівняти з натягуванням струни на скрипці. Якщо натягнути струну заслабо, вона видаватиме глухий і неприємний звук, а якщо натягнути засильно, то вона звучатиме надто пронизливо або взагалі порветься. Стрес може бути поцілунком смерті або родзинкою життя. Усе залежить від того, чи вміємо ми давати собі з ним раду».

 

Симптоматика стресу у дітей

Виділяється ряд симптомів, що свідчать, чи знаходиться дитина під стресом:
1. Поганий настрій.
2. Повернення звичок більше раннього віку: смоктання пальця, сюсюкання і т.п.
3. Поганий сон.
4. Роздратованість, апатія.
5. Відчуженість від інших членів родини.
6. Відіграш на братів і сестер.
7. Часті застуди та інші легкі нездужання.
8. Головні болі.
9. Болі в животі, проблеми з травленням.
10. Неуважність при виконанні елементарних робіт.
11. Загострення астми або бронхіту.
12. Відмова йти в садок (або в школу).
13. М'язова напруженість в області шиї або голови.
14. Сухість у роті.
15. Липкі руки.
16. Надмірний або зникла апетит.
17. Нездатність зосередитися.
18. Підвищена плаксивість.
19. Підвищена сонливість.
20. Невгамовність.

Як зменшити стрес: чотири кроки.

1  Визнач причини. Подумай, через що ти відчуваєш найбільшу напругу у даний момент? Якщо ти не можеш визначитися то, можливо, наступне тобі допоможе, відміть те, що тебе стосується:

  • контрольні роботи, тестування, екзамени
  • високі вимоги батьків
  • високу вимаги до себе
  • домашні завдання
  • конфлікти з однолітками
  • вчителі
  • інша причина...

2 Знайди відповідну інформацію. Наприклад, якщо у тебе багато шкільних завдань, тобі допоможе власна організованість і розуміння навіщо  навчаєшся.  Визнач головне. Розберись утому чого не розумієш.

3 Не зволікай. Якщо ти вже визначив причини своїх труднощив та першочергові завдання, то не відкладай на потім. Дій. Проблеми не вирішуються самі по собі. Напроти, якщо тягнути, то броблем буде ще більше.

4 Проси про допомогу. авіть найсильніший спортсмен має свої обмеження. Маєш їх і ти. Однак не обов'язково нести свій тягар самому. Розкажи про свої труднощі батькам. Вискажи свою думку. Ти також можеш звернутися по допомогу до друзів та вчителів.

Памятай, завжди знайдеться вихід, якщо будеш його вперто шукати.

Не той успішний, хто розумний, а той, хто працьовитий.

Коли  не здаєшся, то і не програєш.


 

Поради для правильного спілкування

Позитивні жести:

  • Руки розкриті долонями вгору – дружелюбність, відвертість, бажання співпрацювати.
  • Рука біля щоки – роздуми, нерішучість, байдужість, відсутність інтересу.
  • Нахилена набік голова – інтерес.
  • Чухання підборіддя – процес прийняття рішення.
  • Маніпуляції з окулярами (повільно зняти окуляри і протерти скло, коли в цьому немає потреби) – пауза для роздумів.
  • Маніпуляція з предметами (прикусити зубами кінчик якого-небудь предмета: дужку окулярів, ручку) – потрібна додаткова інформація.
  • Пощипування перенісся із закритими очима – глибока зосередженість, напружений роздум.
  • Торкання час від часу, легке потирання носа, при цьому совання на стільці – сумнів.
  • Потирання за вухом або перед вухом пальцем, потирання очей – сумніви, обдумування відповіді.
  • При рукостисканні простягання руки долонею вгору – відвертість, бажання досягти згоди.

 

Негативні жести:

  • Руки схрещені на грудях – оборонна реакція.
  • Спирається підборіддям на долоню, вказівний палець витягнутий уздовж щоки, решта пальців нижче рота – критична оцінка. Рука закриває нижню частину обличчя. Великий палець підпирає підборіддя – критична оцінка.
  • Поглядає на годинник – поспішає, хотів би закінчити зустріч.
  • Потискуючи руку, повертає її  так, що вона знаходиться поверх долоні співрозмовника – перевага, самовдоволення.
  • Поворот голови вбік на 45° - ввічлива відмова від спілкування.
  • Стиснутий кулак – владність, рішучість. Пальці сплетені в замок – закритість для спілкування.
  • Погляд убік – підозра і сумнів.

Спілкуючись, пам’ятай :

         Стійкий візуальний контакт із співрозмовником передбачає відвертість, але тут важливо не перегнути палицю, оскільки людина може тлумачити це по – своєму: підозрілий, стежить за мною і тощо.

         Розмовляючи, люди, в середньому, дивляться одне на одного 35-50% усього часу, протягом якого відбувається розмова. Погляд зазвичай спрямований на очі іншого співрозмовника і затримується на них 1-7 секунд.


 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024