Під лежачий камінь вода не тече
Жила собі дівчинка на ім’я Марійка. Була вона розумною та працьовитою. Жила вона разом зі злою мачухою та її ледачою дочкою. Одного разу, розгнівавшись на Марійку, мачуха сказала: «Відвезу я тебе до лісу, може там порозумнішаєш ». Запрягла вона коней та й поїхали. Залишила мачуха нерідну дочку в темному лісі під високою ялинкою. Вранці, коли розвиднилось, Марійці закортіло води випити та вмитися чистою водою. Знайшла дівчинка джерельце, але води не було, бо хтось поклав купу каміння. Марійка подумала, як тяжко в лісі без води, поспівчувала перехожим та лісовим мешканцям та звільнила джерельце від каміння. Як приємно задзюрчала водичка! Ніби музика линула лісом, скликаючи птаство до води. Джерельце було чарівним, тому нагородило дівчинку подарунками. Воно дало їй одяг, кристалів та коней. З подарунками Марійка поїхала додому. Приїхавши, вона помітила в будинку такий безлад, що відразу стала до роботи. А мачуха почала виправдовуватись: «Це ми тут хотіли прибрати, але не змогли».
А тим часом до джерельця під’їхав принц, щоб напитися води. Він відпочив та вислухав розповідь про трудолюбиву дівчину. Це його зацікавило, бо він вже давно шукав таку, аби одружитися. Принц приїхав у село, де жила Марійка, вони познайомились та, звичайно, сподобались один одному. Незабаром і весілля згуляли. А ледача дочка залишилась жити зі своєю мамою, так і навчившись прибирати. Недарма говорять: «Під лежачий камінь вода не тече». М.Лисанська
«Чоловіча логіка» проти «Жіночої інтуїції»
У нашій країні День святого Валентина стали відзначати порівняно недавно, та на сьогодні це свято є дуже популярним. І не дивно, адже 14 лютого - День закоханих, а таких чимало.
У нашій школі це свято відзначають по-особливому, проходить воно під девізом: «Математика+кохання». «Але що тут спільного,- скажете ви,- математика - це одне, а кохання-зовсім інше?». Але той, хто був присутнім на цьому заході, переконався в іншому. Кожного року наші вчителі вигадують щось цікаве для нас, тому 12 лютого до нас на свято завітали гості з сусідніх Паньківської, Олексіївської та Луб’янської шкіл. Вони радо завітали на наш математичний ярмарок «Вечірній квартал». Захід розпочався з того, що учасників поділили на дві команди - дівчат і хлопців. Таким чином розпочались змагання між «Чоловічою логікою» та «Жіночою інтуїцією». Спочатку кожен учасник команди представив себе, розповівши щось цікаве. А далі розпочалась захоплива подорож по крамницях «Долі», «Мудрості», «Талантів», «Життєвого обов’язку»,»Загадок». В конкурсах учасники проявляли своє логічне мислення, знання, креатив, почуття гумору. Під бурні оплески глядачі проводжали учасників пісенного конкурсу, під час якого відбулася імпровізація пісень «Розпрягайте, хлопці, коней» та «Жили у бабусі». Глядачі теж не сиділи без діла,вони отримали поради від Омара-Хайяма та Піфагора, розкрили секрети свого характеру з допомогою геометричних фігур та цифр. На сцені час від часу з’являлись аматори сцени з піснями, танцями та сценками. Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. Кожен учасник отримав титул, а своїм любим гостям ми подарували обереги, виготовлені дітьми 4 класу на гуртку «Тістопластика».
Як у коханні немає переможців та переможених, так і в нашій грі. За результатами конкурсів перемогла дружба. І глядачі, і учасники математичного ярмарку отримали гарний настрій та купу позитивних вражень.
Заїка Анастасія, вихованка гуртка «Юний журналіст».