Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Середа, 22.01.2025

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 101
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховна робота

Тренінги

/rozrobka_trening_shapovalova.docx

 Виховні заходи

Сімейні реліквії

Розробила  класний керівник 9 класу Федоренко Т.В. 

Закріпити знання учнів про традиції та цінності родини; відроджувати  інтерес до історичних коренів своєї сім’ї; формувати вміння слухати співрозмовника, вміння висловлюватися; усвідомлення учнями значущості родинних реліквій; виховувати в школярів почуття поваги і любові до своєї родини, малої Батьківщини.

/nova/relikviji.doc

  ЧИМ МИ МОЖЕМО ПИШАТИСЯ

РОЗРОБИЛА       КЛАСНИЙ КЕРІВНИК 7 КЛАСУ         ШАПОВАЛОВА Ю.В.

МЕТА: розвивати інтерес учнів до вивчення історії, географії, культури України та традицій рідного краю, зміцнювати їхнє почуття національної гордості й гідності, виховувати патріотизм. поглибити знання учнів про складники патріотизму; сформувати в учнів уявлення про способи вияву патріотичної позиції; сприяти зацікавленості і бажанню виявляти патріотичні якості в повсякденному житті; виховувати почуття національної гордості, любові до України

ЗАВДАННЯ:

– виховання в учнів 7 класу патріотизму, ціннісного ставлення до Батьківщини;

– усвідомлення духовної єдності з українським народом та своєї національної ідентичності;

– розширення кола знань з історії України та рідного краю;

– стимулювання дитячої спостережливості, уваги, ініціативи, творчості.

Хід уроку:

Привітання

Учні з класним керівником стають у коло.

Щиро в школі вас вітаю,

Щастя й успіхів бажаю.

Привітай, того, хто справа,

Обніми того, хто зліва.

Руки міцно потискаєм

Й працювати починаєм.

Учні промовляють за вчителем слова й імітують їх рухами (на фразі «Привітай, того, хто справа» вітаються із сусідом праворуч; на фразі «Обніми того, хто зліва» обнімають сусіда зліва. На двох останній рядках – беруться за руки і тричі стискають їх.

Вступ   Наш перший урок буде присвячено нашому рідному дому в якому ми живемо, навчаємося, граємося, мріємо, досягаємо своїх мрій і йдемо до нових обріїв. Перш ніж розпочати я хочу прочитати вам вірша «Я ніколи не зміняю Україну…»(авторський вірш класного керівника).                                                          Відомий педагог В. О. Сухомлинський писав: «Найголовніше, найяскравіше, що на все життя западає в серце патріота і що втілює в собі Батьківщину, – це люди». Дійсно, сила України у силі духу її громадян, її впевненість – у готовності таких, як ви, молодих людей, сміливо крокувати дорогою самостійного життя; її краса – у вашій фізичній красі, а також у величі і благородстві помислів, дій.

  Патріотизм – це особливе почуття-цінність, яке характеризує ставлення особистості до народу, Батьківщини, держави та до самої себе.

Сьогодні ми зануримося в минуле, в сьогодення нашої держави. Дізнаємося безліч цікавих фактів з історії, географії нашої держави, її культурного становлення та традицій. Почнемо з обговорення питання яке часто можна почути від людей.

Питання 1. Навіщо козаку чуб? Чому запорізькі козаки носили довгі чуби? Чуб запорізького козака, або, як говорили необізнані люди, оселедець — це не просто елемент козацького способу, це ще й ціла легенда. По-перше, потрібно відзначити, що лише зрілі козаки, які вже встигли, що називається, понюхати пороху, мали право на довгий чуб. Така зачіска була під забороною для молодих воїнів. Це не свідчить про ієрархію, а показує, що досвідчені козаки за час проведених битв встигли «заробити» стільки гріхів перед Богом, що ніякими молитвами їх вже не замолити. Запорізький козак був упевнений в тому, що численні гріхи після смерті обіцяють йому лише одне — «горіти в пеклі». У зв’язку з цим треба було придумати якесь рішення, здатне пом’якшити козацьку долю. Вихід був знайдений. Він полягав у такому: козак не даремно відрощував собі чуба — саме за нього, змилостивившись, Господь таки витягне козака з пекельного полум’я. При цьому досвідчений козак мав носити оселедець так, щоб той спадав на ліву сторону. Це було потрібно для того, щоб волосся скидало нечисту силу, яка, нібито, сиділа у козака на лівому плечі і намагалася штовхнути того на безбожництво. Чуб був відмітною ознакою справжнього козака, який не забув про віру і усвідомив всі свої неправедні вчинки. Саме тому у полонених запорожців турки часто відрубували довгі чуби, щоб їхня віра похитнулася і порятунку з пекла можна було не чекати.

Питання 2. Для чого дівчині коса? З давніх-давен вважалося, що дівоча коса слугує для накопичення життєвої сили, необхідної для здоров’я і духовного розвитку. Уважне ставлення до своїх кіс означало турботу про себе і свою силу, бо якщо на голові безлад, то і в голові, ймовірно, також. Коса нагадує візерунок “безкінечник” — символ зв’язку минулого й майбутнього. Наші прабабусі вірили, що заплетене у косу волосся “заплутує” недобрі думки оточуючих, тож дівчину з косою неможливо зурочити. Також існує безліч народних секретів: стригтися краще на новий місяць, щоб коси краще росли. Розчісувати волосся найкраще дерев’яним гребінцем з так званих “дівочих дерев” — яблуні, берези, вишні. Коси наших дівчат були довгі, справді до пояса. Це вважалося, і вважається ще й тепер в Україні за одну з найголовніших ознак дівочої краси. Довга коса — честь дівоча! Колись у наших селах парубки за негідну поведінку дівчини силоміць обрізали їй коси і це була ганьба…Що ж до звичаю, як саме заплітати косу, то є різниця між Ліво-та Правобережжям. На Лівобережжі в будень дівчата робили рівний проділ, посередині голови, розчісували волосся на два боки і заплітали у дві коси. Заплетеними косами обвивали голову, ніби вінком. У неділю або в свято дівчата сплітали все волосся в одну косу і вплітали в неї кілька кольорових стрічок-кісників, що разом із косою звисали вздовж спини. На Правобережжі у будні дівчата так само обвивали голову кісьми, ніби вінком; у неділю ж чи на свято заплітали не одну, а дві коси і ті коси звисали вздовж спини без довгих стрічок. Крім того існували спеціально святкові зачіски дівчат на Київщині. Таких зачісок є дві: “у зв’язки” та “в колокілки».

Жодна з держав не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Особливо потрібно його знати нам, українцям. Адже від нас цілеспрямовано, упродовж століть намагались відібрати історичну пам’ять, а отже, й позбавити національної гідності, перетворити на рабів із синдромом меншовартості. А тим часом наша історія, наша культура, наші традиції, може, й найдавніші у світовій цивілізації. Численні археологічні дослідження підтвердили, що на території сучасної України задовго до античної Еллади та Стародавнього Єгипту була високорозвинута культура.

Де коріння сильне й глибоке, там і дерево сильне, воно бурям і стихіям ста¬вить могутній опір. Звісно, що сила дуба зберігається не лише в його могутньому стовбурі і пишній кроні, а й, переважно, — у корінні.

Перекотиполе зі слабким корінням безсиле у боротьбі з вітрами, які женуть його, куди їм заманеться. І не дивно, що воно зрештою опиняється у проваллі, де знаходить свій кінець.

Ви, юне покоління, є тією молодою парослю, з якої розквітне пишна крона нашого народу. Але, нагадую, за умови, що вона живитиметься глибоким корінням, яким є мова народу, його історія, культура, мистецтво, звичаї і традиції.

А тепер невеличка вікторина.

  • Найвища посада і титул за часів козацької України. (Гетьман)
  • Кого з руських князів і за що іменують Великим? (Володимира Хрестителя)
  • Як стародавні греки називали Дніпро? (Борисфен)
  • Ім’я руської княгині-християнки. (Ольга)
  • Автор першого збірника законів “Руська правда”. (Князь Ярослав Мудрий)
  • Одне із штучних морів, створених на Дніпрі. (Каховське)
  • Хто заснував Запорізьку Січ? (Д. Вишневецький — Байда)
  • Герої якої битви поховані на Аскольдовій могилі? (Під Крутами)
  • Назва міста України, жителів якого було винищено за наказом Петра І. (Батурин)
  • Назвіть автора музики Гімну України. (Вербицький)
  • Древньогрецький історик, який першим розповів про скіфів, або екологів. (Геродот)
  • Населений пункт, іменем якого названо перше Євангеліє українською мовою. (Пересопниця)                                                                                                                                             
  • Назва Києва у Скандинавських Сагах. (Кенугард – місто кораблів)
  • Складне слово-назва природоохоронного заповідника в Україні. (Асканія-Нова)
  • Основоположник української музики. (Лисенко)
  • Хто з руських князів отримав титул короля? (Данило Галицький)
  • Від чийого імені отримав назву руський алфавіт? (Кирило, Кирилиця)
  • Хто були першими їздцями світу, приручивши коня? (Орії-сколоти (скіфи) 4350 літ до Христа)
  • Звідки походила дружина турецького султана Роксолана Хурем? (З Рогатина)
  • Назвіть ім’я сестри засновників Києва? (Либідь)
  • Назва могили, в якій поєднано історію давньої, княжої доби і визвольної війни XX ст. (Аскольдова)
  • Назвіть 6 міст України, які були столицями (Київ, Камʼянець-Подільський, Харків, Галич, Батурин, Чигирин)
  • Як турецькі і татарські людолови називали українців? (Гяури, джаври)
  • Хто і в якій війні вперше запровадив партизанську тактику? (Сколоти (скіфи) проти перського царя Дарія, 513р. до Христа.)

Цікавинки із нашого життя:

1. «Трембіта»

Найдовший у світі музичний інструмент – наш.

Трембіту придумали для зв’язку у горах, коли телефонів ще не було.

А робили її зі смереки, в яку вдарила блискавка.

Трембіта – рекордсменка, її внесено у книгу Гіннеса.

Вона завдовжки – 8 метрів, а важить лише півтора кілограми, як кіт. Це наше і це твоє!

2. Літак «Мрія»

Наш літак «Мрія» найбільший у світі! Він довжиною, як потяг метрополітену, а шириною як  Олімпійській стадіон.

Він може перевезти 50 слонів або два кашалоти.

Наша «Мрія» найбільший рекордсмен з усіх літаків планети. Це наше і це твоє!

3. «Сіль»

Без солі не може прожити жодна людина.

Її видобувають по всьому світу, і в Україні.

Наші запаси солі найбільші в Європі. А  утворена соляна печера стала настільки велика, що в ній навіть літали на повітряній кулі.

Нашої солі дуже багато. Якщо посипати нею всю планету, то вона  вкриється сіллю наче сніжною ковдрою.  Це наше і це твоє!

4. «Гасова лампа»

Перша у світі гасова лампа – наша.

Коли ще не було електричних ламп, люди користувалися свічками. Їхнього світлам було замало аби ввечері гратися, малювати, читати. Наш винахідник придумав лампу, у яку заливалась рідина – гас. Вона була яскравою і швидко стала популярною у світі. Це наше і це твоє!

5. «Чорнозем»

Українська земля – найродючіша  в світі, бо в нас знаходиться чверть всіх запасів чорнозему планети.

Якщо правильно обробляти чорнозем, то на ньому виростає найбільша кількість врожаю.

У давні часи, коли землі не обробляли, висота рослин була така висока, що не можна було побачити вершника на коні.  Це наше і це твоє!

6. «Заповідник «Асканія-Нова»

В Україні існує дивний степ, жодного разу не ораний, дикий. Хазяйнують там не люди, а тварини. І називається він –  заповідник «Асканія–Нова». Там вільно живуть тварини з усього світу.

Зебри з зубрами, дикі коні Пржевальського, рідкісні рослини, птахи та комахи. «Асканія–Нова» – один з найстаріших та найвідоміших заповідників у світі, з унікальним та чарівним світом.                    Це наше і це твоє!

7. «Щедрик»

Різдвяний настрій всьому світу дарує українська мелодія «Щедрик».

«Щедрик» перекладена різними мовами і популярна в багатьох країнах.

Це найдавніша з відомих мелодій у світі. І вона звучить по всій планеті вже  більше ста років.                     Це – наше і це – твоє!

8. «Мапа»

Одна з найдавніших мап у світі, знайдених на Землі, наша!

Це мапа на кістці мамонта.

Був час, коли зовсім не існувало ні паперу, ні олівців. І щоб намалювати, наприклад мапу, потрібні були кістка великої тварини та камінь. Отаку мапу і знайшли в Україні, у поселенні древніх мисливців. На ній було зображено річку, дерево та курінь. Це наше і це твоє!

9. «Рамковий вулик»

Перший рамковий вулик – наш.

Вулик – це житло для бджіл, виготовлене людиною. Зовсім давно бджілки жили у гніздах, а щоб поласувати медом, доводилося завдавати їм шкоди. Перший рамковий вулик дав бджолярам можливість піклуватися про бджолину сім’ю, не заважаючи її важливим медовим справам.

Сьогодні Україна займає 1-ше місце у Європі з виробництва меду. Це наше і це твоє!

10. «Співочі тераси»

Дивовижні «Співочі тераси» – наші.

Це такі сади, що співають. Задумували їх, щоб вирощувати смачні теплолюбні ягоди та фрукти. І несподівано помітили, коли вітер шелестить листям та дме у металевих трубах, вбудованих у тераси – звучить пісня. Отже фрукти зріють під чудовий супровід. Створюється враження, що знаходишся у дивовижному театрі просто неба.  Це наше і це твоє!

11. «Шлях із варягів у греки»

Важливий древній торговий шлях – наш.

Коли ще не існувало пароплавів, потягів чи автомобілів, нашою землею пролягав важливий торговий шлях «із варягів у греки». Шлях пов’язував Північ та Південь, проходив через 2 моря та 3 річки. Купці – люди, які возили товари, долали цю дорогу за місяць. І привозили додому фрукти, коштовності, прянощі та інші цікавинки. Це наше і це твоє!

12. «Гіпсова печера»

Найдовша в світі природна гіпсова печера – наша. Найдовша печера на Україні носить назву "Оптимістична" і знаходиться на Поділлі, це гіпсова печера на глибині 20м,що тянеться на 216 км..Це найдовша гіпсова печера в світі , вона поступається лише Мамонтовій печері в США.  Гіпс швидко застигає і приймає будь-яку форму. Його використовують, коли будують, лікують, майструють, створюють. Цю печеру створила природа. Спочатку було море. Минули роки, море висохло. Змінювався краєвид. Виросли гори Карпати. Дно моря опустилося під землю, з’явилися нові річки. І утворилася печера з гіпсовими бурульками. Щоб обійти її, знадобиться не менше тижня! А висота печери – як чотирі жирафи. Наша печера тричі рекордсменка у книзі Гіннеса.               Це наше і це твоє!

13. Українська мова зайняла друге місце в світі по мелодійності після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі по таких критеріях, як фонетика, лексика, фразеологія і споруда пропозицій після французької і персидської мов на мовному конкурсі, який відбувся в Парижі в 1934 році. Це наше і це твоє!

14. На Україні, в містечку Рахове, в оточенні живописних Карпат, знаходиться географічний центр Європи.

Станція метро «Арсенальна» в Києві — найглибша в світі, і вона входить під землю на 105 метрів. Станцію построїли однією з перших, в 1960 році, в безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, в тунелях в «Арсенальної» є таємні притулки для політичної верхівки. Це наше і це твоє!
 

15. Найкоротша головна вулиця, але в той же час одна з найширших і живописніших — вулиця Хрещатик в столиці України Києві. Її довжина всього 1225 метрів. Це наше і це твоє!

16. Українець Микола Сядрістий, хоч і не «лівша», але підкував блоху, прямо як в казці. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр.

Третій самий відвідуваний в світі Макдональдс — в Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє в п'ятірку найжвавіших Макдональдсов світу. Це наше і це твоє!

8 неймовірних фактів про українську мову

Українська мова - одна з найкрасивіших мов світу, та одна з найпоширеніших мов в Східній Європі.  Цією мовою розмовляють жителі Канади, Польщі, Росії, Австралії, США та багатьох інших країн світу.                                                                                                                                       Цікаві факти про українську мову                                                                                         Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українська мова була прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу у 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є  Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови.

 Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови. На території України більше 32 мільйонів осіб спілкуються українською мовою. Ще близько 4,2 млн. українців проживають в Російській Федерації і також знають українську мову.  Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу. 

 Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.

 Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів «дихлордифенілтрихлорметилметан». В ній міститься тридцять літер.

Найдовша абревіатура в українській мові - ЦНДІТЕДМП, яка розшифровується як Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Вона складається з дев’яти літер.

Найбільшу кількість синонімів має слово «бити». Згідно з «Коротким словником синонімів української мови» їх нараховується 45.

Декілька фактів про паліндроми (слово, словосполучення чи фраза, які можливо читати як зліва направо, так і справа наліво, при цьому звучання й значення не змінюються). В українській мові є лише два семибуквених паліндроми: «ротатор» і «тартрат». А до найдовших фраз паліндромів належать «Я несу гусеня» та «Аргентина манить негра». В останньому випадку не враховується буква «ь». Такі дрібні порушення дзеркальності допускаються, адже складання композицій — справа непроста.

Географічний екскурс

Площа України включає в себе 603 549 км², протяжність материкового кордону — 5643,982 км. А довжина морьських границь — 1355 км (Чорне море — 1056,5 км, Азовске море — 249,5 км, Керченский пролив — 49 км). Довжина території з заходу на схід — 1316 км, з півночі на південь — 740 км. Крайня точка на півночі — село Гремяч, її координати — 52°22’46″ пн. ш. і 33°11’28″ сх. д. На півдні — Форос(м. Ніколая) на Кримському півострові і має координати 44°23’11 пн. ш. і 33°46’38″ сх. д. На сході — село Червона Зірка, координати 49°15’38″ пн. ш. і 40°13’40″ сх. д. На заході — м. Чоп. Координати цієї точки — 48°25’06″ пн. ш. і 22°08’13″ сх. д. Кордон України межує з наступними державами: Румунія, Молдавія, Угорщина, Словакія, Польща, Білорусія, Росія. Географічний центр Європи знаходиться в карпатському містечку Рахові. Протяжність річки Дніпро по Україні — 981 км, вся довжина досягає 2201 км. На території України знаходиться 65% площі басейну річки. Найвищі вершини Карпат досягають слідуючих висот: Говерла — найвища гора України, висота — 2060,8 м; Бребенескуль — 2035,8 м, Чорна Гора — 2020,2 м; Петрос майже двійник Говерли — 2020,2 м, розташована дана гора поруч з Говерлою; Гутін Томнатєк — 2016,4 м; Ребра — 2001,1 м. На сьогодні в Україні знайдено вісім кратерів, які утворились внаслідок падіння метеорів. Всі окрім Ільїнецького кратери, знаходяться глибоко під грунтами. Досліджувались за допомогою буріння скважин. Болтиський кратер — діаметр 25 км, знаходиться в Кіровоградській обдасті, його вік досягає 100 млн. років. Західний — діаметр 4 км, вік 115 млн. років. Ільїнецький кратер — розташований у Віницькій області, діаметр 300 м, вік 400 млн. років. Зеленогайський кратер — діаметр 2,5 км, вік 120 млн. років. Оболоньський кратер (Полтавська область) — діаметр 20 км, вік 169 ± 7 млн. років. Ротмістровський — діаметр 2,7 км, вік 140 млн років. Терновський кратер — діаметр 12 км, вік 280 млн. років. Беліловський кратер — діаметр 6,2 км, вік 166 ± 10 млн. років. Головна вулиця столиці — Хрещатик, являється найкоротшою головною вулицею. Довжина досягає 1225 метрів. На Поділлі знаходиться найдовша печера України — Оптимістична. Протяжність її 216 км, на глибині 20 метрів. Дана печера найдовша гіпсова печера в світі. 11% від всього світового запасу марганцевої руди — в Україні. Обсяги сягають 2,3 мільярда тон. У селі Межирічча Рівенської області знайдено найстаріше поселення Homo Sapiens. Також знайдена найстародавніша мапа, яка вибита на кістці мамонта 14,5 — 15 тисяч років тому. 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті зосереджено на Україні. Також в Україні вчені виявили єдину в світі підводну річку, знаходиться в Чорному морі. Вона утворилась внаслідок проникнення солоної води з Мармурового моря в менш солоне середовище Чорного моря. Україна входить до сімки передових виробників рослинної олії, каптоплі, цукру та свинини. В Україні на косі біля р. Лапінки, можна почути «спів» пісків. Звуки виникають при ходьбі по піску після дощу. 26 червня 1945 Україна(УРСР) взяла активну участь у розробці статуту ООН. Асканія-Нова — біосферний заповідник імені Ф. Э. Фальц-Фейна НААНУ. Знаходиться в Херсонській області, 60 км від Каховки. Заповідник заснований в 1828 році герцогом Фердінандом Фрідріхом Ангальт-Кьотенским. Загальна площа складає 33 307,6 га, з них 11 054 га степова зона, яку ніколи не обробляли. У 2008 році заповідник переміг в акції «Сім природніх чудес України». Українські надра багаті на унікальні мінеральні сировини. Територія має особливу геологічну будову, включає в себе всі основні геоструктурні зони земної кори: платформні, геосинклінальні і перехідні між ними області — крайові прогини. Завдяки цьому сформовано практично всі види корисних копалин, в тому числі цілий ряд великих і дуже великих по запасам родовищ вуглеводневої сировини і твердих корисних копалин. Серед металевих корисних копалин відомі залізорудні басейни, комплексні корінні родовища ільменіт-апатитових руд, родовища інших кольорових, шляхетних і рідкісних металів. В платформному чохлі, що перекриває кристалічний фундамент, розміщені великі поклади марганцевих руд Нікопольского басейну, комплексні ільменіт-рутил-цирконієвих руд Середнього Придніпров’я, а також родовища урану, унікальні за якістю і запасам родовища каолінів, бентонітових, вогнетривких і тугоплавких глин, бурого вугілля і багатьох інших видів корисних копалин. В Дніпровсько-Донецькій металогенічній провінції залягають родовища газу, нафти, газоконденсату, кам’яної солі, гіпсу. В південній частині провінції знаходиться Донецька складчаста споруда з найбільшим однойменнім кам’яновугільним басейном, а також родовища ртуті, кам’яної солі, вогнетривких і тугоплавких глин. В вугіллях Донбасу зосереджені трильйони кубічних метрів метану. На шельфі Азовського і Чорного морів розвідані родовища вуглеводневої сировини і ведеться активний пошук нових їх покладів. В межах Українського щиту, Донецької складчастої споруди і Карпатської складчастої області виявлені 6 золоторудних районів з ресурсним потенціалом в декілька тисяч тон золота при середньому змісті 6-8 г/т.

Підводячи підсумки хотілось би сказати що ще є дуже багато досягнень нашого народу, великих відкриттів, які ви будете вивчати на різних уроках, але ви завжди повинні пам’ятати, що саме ви – майбутнє нашої країни, її надія і саме від вас буде залежати її майбутня краса і велич.

Матеріали до виховних заходів

Смішинки про школярів   

  Склала  ЗДВР   Йулдашева Людмила Вікторівна

1. П'ятикласник вчить уроки, підійшов до тата:

- Чи мені ти не підкажеш, де у нас Карпати?"                                                  

Тато втупивсь в телевізор і відповідає:

- Запитай в нашої мами, вона все ховає!"

2.Питає тато:

- Знову двійка? Що цього разу ти  утнув?"

- Я не пішов копати грядку..."

-  Чого ж ти маму не гукнув?"

 

3.Задзвенів дзвінок з уроку, вчителька спитала:

-Чи, Сашко,все зрозумів ти, що розповідала?

- Все запам'ятав я добре,- Сашко гучно диха,-

- ви казали весь урок, щоб ми сиділи тихо!"

 

4. Рішали Ганнуся і мама задачу, але навіть маму спіткала невдача.

Отримала з алгебри двійку Ганнуся, від того засмучена дуже матуся.

Утішила доня: " Не плач, моя мамо, ще двадцять матусь мають двійки так само!"

5. - Діду, зла ваша собака, мене укусила!

- Жулька в нас маленька, добра,

Може ти дражнила?

- Підняла, хотіла гладить...

А дідусь пита:

- Як її ти піднімала?

- Як, як, за хвоста!"

 

 

 

 

 

 

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025